10 Temmuz 2020
Gündem

BELEDİYE MECLİSİNDE ŞOK İSTİFA

Bolu'ya olan tutkusu her kesim tarafından bilinen ve Dünyanın hangi ülkesine giderse gitsin bulduk ismini her yerde duyuran, Bolu'nun önde gelen ailelerinden Bandakçıoğlu ailesinin üyesi olan CHP Bolu belediye meclis üyesi Cumhur Bandakçıoğlu bulunduğu Komisyonda istifa etti.

BELEDİYE MECLİSİNDE ŞOK İSTİFA
11 Haziran 2020

Bolu sevdası ile tanınan ve her gittiği ülkede Bolu adını duyuran Bolu Belediyesinin Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Meclis üyesi Cumhur Bandakçıoğlu, geçen dönem başkanlığını yaptığı Turizm Komisyonundan ayrılmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

 

Belediye Meclisinin Haziran ayı 1’inci oturumunda yapılan komisyon seçimleri sonrası hiçbir komisyona girmeyen Cumhur Bandakçıoğlu basında çıkan haberler sonrası konuya açıklık getirdi.

 

KENDİ İSTEĞİYLE AYRILDI

Komisyondan kendi isteğiyle ayrıldığını belirten Bandakçıoğlu; “31 Mart 2019 tarihinde seçildiğim Bolu Belediyesi Turizm Komisyonu'ndan kendi isteğimle ayrılmış bulunmaktayım. Ancak oluşturulan yeni komisyonlarda yer almayışım sebebiyle oluşan kimi yanlış anlaşılmaların önüne geçmek amacıyla bu açıklamayı yapmak ihtiyacı hasıl oldu. Başkanımız Sayın Tanju Özcan, konuyla ilgili yaptığımız son toplantıda, komisyonlardaki arkadaşların, bir çalışma yılı daha, üyesi oldukları komisyonlarda devam etmelerini istemiştir. Fakat ben bu toplantıdan çok daha önce komisyondaki arkadaşlarıma komisyonu bırakacağımı söylemiştim. Başkanımıza da yönergesini bizzat kendim hazırladığım Turizm Komisyonu'nda yer almak istemediğimi aktardım. Kendisi de isteğim doğrultusunda gereğini yapmıştır” ifadelerine yer verdi.

 

AYRILIŞ SEBEBİNİ AÇIKLADI

Komisyondan ayrılmasının iki sebebi olduğunu belirten Cumhur Bandakçıoğlu; “Komisyondan ayrılmamın başlıca iki sebebini paylaşmak isterim: Bir, geçtiğimiz yıl boyunca komisyona hiçbir görev tevdi edilmemiştir. İki, komisyonda yapılacak değişikliğin bir farkındalık yaratabileceği ve komisyonun daha işlevsel olarak kullanılmasına katkı sağlayabileceği düşüncesindeyim.

 

Bilinmelidir ki, Bolu söz konusu olduğunda yapmayacağım fedakarlık yoktur. Bilakis verdiğim karar, üzerinde incelikle düşünülmüş ve yine şehrimin menfaatleri doğrultusunda verilmiş bir karardır” dedi.

 

TURİZM İÇİN NELER YAPILMALI?

CHP’li Bandakçıoğlu Turizm Komisyonu olarak yapılması gereken çalışmalar hakkında da fikirlerini açıklarken şu ifadelere yer verdi; “Bu vesileyle düşüncelerimi ve önerilerimi bir kez daha sıralıyorum. 50 yıldır turizm şehri mi, sanayi şehri mi olacağına karar verememiş bir şehiriz. Şehir merkezimiz hem alt yapı hem üst yapı olarak turizm çekiciliğinden uzak olmasına rağmen, çevresindeki doğal güzellikleri sayesinde bugün Türkiye’de turizme yönelik marka değeri en yüksek olan şehirlerin başında gelmektedir. Yaşadığımız pandemi sürecinde en ağır darbeyi yiyen sektörlerin başında turizm sektörünün geldiği malumdur. Bu musibet ortadan kalkmadıkça turizm sektörünün işleyişi eski kalıpların çok dışında olacaktır. Kitlesel turizm hareketleri, yerini bireysel turizm hareketlerine bırakacaktır. Bolu bu süreçte kısmen şanslıdır. Butik otel yoğunluğu, yüksek günübirlik turizme uygun coğrafyasıyla şehrimiz yine değerini koruyacaktır.

 

Geçtiğimiz yıl üzerinde durduğumuz ama başaramadığımız, yeni dönemin yıldızı parlayan turizm çeşitliliklerinden "karavan turizmi" ne el atılmalıdır. Bir tanesi Karacasu- şehir merkezi, bir diğeri ise TEM kavşaklarından biri üzerinde olmak üzere en az 2 adet modern "Karavan Parkı" nın ivedi bir şekilde hayata geçirilmesi Bolu'ya her yönden katkı sağlayacaktır. Geçtiğimiz yıl hazırladığım ve başta Sayın Başkan olmak üzere meclis üyeleri ile başkan yardımcılarımızın bilgilerine sunduğum raporun içinde turizm adına yapılabileceklerle ilgili öneriler bulunmaktadır.

 

Turizm komisyonunun artık broşür ve kitapçık dağıtmak dışında işler yapması gerekmektedir.

 

Bu vesileyle yeni komisyon üyelerimize ve Bolu Belediyesi Turizm Komisyonu’na 2020 – 2021 döneminde başarılar diliyor, kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunuyorum.”

5 yorum yapılmış

 • Bolubeyi12 Haziran 2020 - 01:15
  Bakan yardımcısı ve il başkanını da eleştirde görelim ne kadar yandaşsın? Öyle alaaddin ve gerede belediyesine sallayarak bolu millet velikillerine sallayarak ak partiye sallamış olmuyorsun. Milleti salak yerine koyma
 • Mahmut alan12 Haziran 2020 - 18:41
  Bolu beyi isimli soytari...ismini bulmuşsun tam olarak. İsmini yazmaktan korkan bir iti dikkate almam lakin burada okuyanlar ve takip edenler bilir. Ben bugune kadar hata yapani yazdim. Fatih metin adayken kultur mahallesinde yolun satildigini ben ortaya cikarttim. 31 mart sonrasi fatih metine bagli golcuk, abant gibi yerlerin kötü durumda oldugunu yazdim. Senin gibi trol serefsizlere prim vermem. Adamsan ismini yaz soysuz
 • Bolubeyi13 Haziran 2020 - 15:05
  O dediğin haberleri sen tarafını seçmeden önce yaptığın haberlerdi. Hatta canlı yayın yapmıştın unuttun sanırım. O günden hadi o günü geçtim şu son 1 aylık haberlerine bak bakalım ne demek istediğimi anlıyacaksın. Herkesin bir tarafı görüşü olabilir herkes özgür fakat ben herkese eşitim diyip belli bir kesime yalan ve ya doğru sürekli bir algı yapma peşindesin bu arada tanjuyu seni sevdiğimin 10 da biri bile sevemem. Eleştiri yaparken eleştiriye açık olm
  %100   (Toplam 1 oy kullanıldı.)
 • Bolulu13 Haziran 2020 - 15:08
  Ayrıca kullandığın kelimeler çok yanlış eleştriyi kaldıramıyorsan yorumları kaldırırsın biter gider. Dediğim gibi sevmesem takip edip eleştiri yapmazdım. Fakat gördümki sen eleştiriye tamamen kapalısın. Siyayeset kaygan zemin bunu en iyi sen bilirsin o yüzden kalp kırmaya gerek yok
 • Hakan 14 Haziran 2020 - 16:57
  Kime ne anlatıyon bolu beyi it sahibine havlamaz de getsin

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.