10 Temmuz 2020
Gündem

TANJU ÖZCAN SORUMLUYA DEĞİL İŞÇİYE HESAP SORDU

...................................

TANJU ÖZCAN SORUMLUYA DEĞİL İŞÇİYE HESAP SORDU
26 Haziran 2020

Geçtiğimiz günlerde sitemizin haber yaptığı ve Türkiye gündemine oturan barınaktaki köpeklerin normal çöp kamyonu ile uygunsuz şekilde taşınması olayının hesabı gerçek sorunlara değil alakası olmayan insanlara kesildi.

 

Barınakta ölen köpeklerin özel bir araç ile taşınarak kireçli kuyuya gömülmesi gerekirken temizlik işleri müdürünün talimatı ile normal çöp kamyonu ile taşınmış ve çöp alanına atılmıştı. Olayın basında duyulması ile birlikte veteriner işleri müdürü görevden alınmıştı. Edinilen bilgilere göre, bugün görüntülerdeki kamyon şoförünün de işten çıkarıldığı öğrenildi.

 

Konunun sorumlusu temizlik işleri müdürü ve vardiya amiri iken kamyon şoföründen hesap sorulması tepkilere neden oldu. Olaya tepki gösteren ve konuyu gündeme taşıyan Köroğlu Gençlik Teşkilatı Mahmut Alan, "3 hafta önce köpek köpeklerin gelişigüzel atıldığı ihbarı geldi. Bunun üzerine çöp kamyonlarını takibi aldık. Bir çöp kamyonunun barınağa ciddi bilgisi geldi. Hemen barınak çıkışına giderek aracın arkasındaki vicdansız görüntüler ile karşılaştık. Bu sadece bir sefere mahsus olan bir uygulama değil. Yaptığımız araştırmalarda 31 Mart sonrası göreve getirilen temizlik işleri müdürü ve vardiya amirinin sırf fazla para harcamamak için böyle bir uygulamaya imza attığı bilgisine ulaştık. Aklı ulan herkes böyle bir uygulamayı işçinin değil sorunlu müdürüm yaptığını anlar zaten. O çöp kamyonu kafasına göre barınağa gidemez. Mutlaka güzergah verilmesi lazım. Bu güzergahı belirleyen kişilerde temizlik işleri müdürü ve vardiya amiridir. Bugün kamyon şoförü arkadaşın işten çıkartıldığını öğrendik. Belediyenin yandaş sendikasına üye olan bu arkadaşın haklarını sendikanın korumadığını ve belediyeden taraf tavır sergilediğini de üzülerek öğrendik. Bolu belediye başkanı Tanju Özcan gerçek sorumluları görevden alması gerekirken gariban işçiden hesap soruyor. Taktir Bolu halkının." dedi.

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.