11 Ağustos 2020
Gündem

HER HALTI SİZ YAPIN AMA BASIN SUÇLU OLSUN

.............................

HER HALTI SİZ YAPIN AMA BASIN SUÇLU OLSUN
17 Temmuz 2020

CHP Bolu il başkanı Kazım Karsu, geçtiğimiz günlerde kendi telefonu ile merkez ilçe WhatsApp grubuna istifa ettiğini yazan Ersan Türkoğlu haberleri için "gerçeği yansıtmıyor" dedi.

Başkan Karsu yaptığı açıklamada “Günden güne yükselen performansıyla tüm Bolu kamuoyunun takdir ettiği Sayın ilçe başkanımız Ersan Türkoğlu ne bir istifa dilekçesi sunmuş ne de istifa ettiği yönünde resmi bir açıklama yapmıştır. Olay sadece bir yanlış anlaşılmadan ibarettir. Partimizin ülke ve Bolu genelindeki yükseliş eğrisinden rahatsız olan kimi çevreler sözüm ona bu tür ayak oyunlarıyla ve asılsız haberlerle kamuoyunu etkileyerek Cumhuriyet Halk Partisini zayıflatmaya çalışacaklarını umuyorlar ama yanılıyorlar. İlçe başkanımız Sayın Türkoğlu görevine dün olduğu gibi bugünde aynı şevk ve heyecanla devam etmektedir. Partimizi hem içerden hem de dışarıdan karıştırmak isteyen aldanmışlar ise her seçim döneminde olduğu gibi yine hayal kırıklığı yaşayacaktır” ifadelerine yer verdi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın daha önce 4 kez milletvekili seçildiğini şu anda da Bolu Belediye Başkanı olarak ilimize hizmet ettiğini vurgulayan başkan Karsu; “Böyle bir başarı bırakın Bolu’da Türkiye genelinde bile çok az görülen bir olaydır. Belediye başkanımız Sayın Tanju Özcan iktidarın hiçbir desteğini almadan sadece bireysel çabalarıyla böyle büyük bir başarının altına imza atmıştır. Onu başarısı bizim başarımızdır. Belediye başkanı olduğu günden bugüne onun çalışmalarına herhangi bir müdahalemiz olmamıştır olamazda biz sadece kendisine yılların verdiği tecrübelerin ışığında önerilerde bulunuruz. Bu önerileri uygulayıp uygulamamak kendisinin bileceği iştir. Geçmişte partimizin yaşadığı en sıkıntılı günlerde bile sık sık bir araya gelerek orta yolu bulmuşuzdur. O yüzden partimizi dışarıdan bu tür “istifa” haberleriyle karıştırmak isteyenlere kesinlikle müsaade etmeyeceğimizin bir kere daha bilinmesini isterim. Biz Bolu’nun geleceği için iyi işler yapak istiyoruz. Belediye’de başarılı çalışmalar yaparak Bolu halkını memnun etmek istiyoruz. Bolu belediyesi başarılı olunca il başkanı olarak bende başarılı olacağım. Sayın Belediye başkanımızla birçok konuda aynı şeyleri düşünüyoruz. O başarılı olunca parti olarak bizde başarılı oluruz. Biz başardığımızda Bolu’da büyük bir başarı elde etmiş olacak” biçiminde konuştu.

CHP örgütünün içindeki kapalı WhatsApp yazışmalarının basına sızdırılması noktasında gereken önlemleri alacaklarını da vurgulayan başkan Karsu; “Bu işi kim ya da kimler yaptıysa en kısa sürede bularak il disiplin kuruluna sevk ederek partimizle olan bağlarını koparacağız. Bu konu da şüphelendiğimiz isimler var. Yapacağımız araştırmalar sonrasında gereken adımları atacağız” şeklinde konuştu.

Kazım Karsu açıklamasında Bolu basınını suçlayarak kendilerini aklamaya çalıştı. Halbuki istifa haberlerinden sonra birkaç haber sitesi Ersan Türkoğlu'na telefon yoluyla ulaşarak istifanın gerekçelerini sormuş, Türkoğlu da gerekçenin "Tanju Özcan'ın yapmış olduğu liyakatsız atamalar ve istişare etmeden aldığı kararlar" olduğunu ifade etmişti. Hal böyleyken yani basına istifa ettim diye demeç veren Ersan Türkoğlu bile istifasını doğrularken il başkanı Kazım Karsu'nun ahlaksız bir şekilde Bolu basınını hedef alması mantığa sığmayacak bir hareket olarak tarihte yerini aldı. Çok az basın mensubu Kazım Karsu'ya tepki gösterirken çoğunluk basın mensubunun bu duruma sessiz kalması da bir türlü anlaşılamadı. 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.