11 Ağustos 2020
Gündem

BAŞKAN İDDİALARA CEVAP VERDİ

......................

BAŞKAN İDDİALARA CEVAP VERDİ
19 Temmuz 2020

Mudurnu'da iki çocuğun ölümü ile sonuçlanan yangın sonrasında Mudurnu itfaiyesinin geç geldiği iddialarına Mudurnu belediye başkanı Necdet Türker net bir şekilde cevap verdi.

 

Başkan Türker belediye sayfasının sosyal medya hesabında paylaşım yaparak şu sözlere yer verdi;

"14 Temmuz 2020 Salı günü günün ilk saatlerinde meydana gelen ilçemiz Alpagut Köyünde , yıllardır tanıdığım ve çok değer verdiğim Cemal Bekil kardeşime ait ev yangınında maalesef 2 masum yavrumuz hayatını kaybetmiştir. Yaşanan bu olaydan dolayı duyduğum üzüntünün tarifi yoktur.

Üzücü olayla ilgili olarak ekiplerimiz bilgi verdiğinde hemen olay yerine giderek, sabah saatlerine kadar da ayrılmadım.

Tüm bu yaşanan üzücü olaylara ilave olarak Mudurnu İtfaiyesinin olay yerine geç geldiği, arazözlerde su bulunmadığı, Taşkesti Belediye İtfaiyesinin olay yerine daha erken ulaştığı gibi hiç bir gerçeğe dayanmayan bazı söylentilerin ayyuka çıkması ve hiç bir araştırma yapılmadan haber sitelerinde yayınlanması da hem şahsımı hem de görevini canla başla sürdüren İtfaiye Personellerimizi oldukça üzmektedir.

112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünden İtfaiyemize telsiz çağrısı 14 Temmuz 2020 Saat 01:59'da ulaşmıştır. Çağrıyı alır almaz 7 ton su kapasiteli 14 DY 376 plakalı arazöz çalıştırılmış ve ekte yer alan araç takip sistemleri kayıtlarında görüldüğü gibi 02:02'de hareket ederek, 02:14'te köye ulaşmıştır. Ekiplerimiz olay yerine ilk ulaşan ekiptir. Hemen peşlerinden Elektrik Arıza ve 112 ekipleri giriş yapmışlardır.

Olay yerine ilk ulaşan ekibimiz hemen takviye istemiş 14 DK 237 plakalı ikinci arazözümüz İtfaiye Amirimiz İsmail Karakan komutasında saat 02:18'de hareket etmiş ve 02:28'de olay yerine varmıştır. İtfaiye amirimiz hareket sırasında Taşkesti Belediyesi ve Yıldız Entegre İtfaiye Ekibinden destek istemiştir. İtfaiye personellerimiz takviye olarak gelen Taşkesti Belediyesi ve Yıldız Entegre İtfaiye Ekipleriyle birlikte canla başla çalışarak yangını kontrol altına almaya çalışmışlardır. Mudurnu Belediyesi İtfaiye Ekipleri 3 Araç, 7 Personel, Taşkesti Belediyesi İtfaiye Ekipleri 1 Araç 2 Personel ve Yıldız Entegre Ekipleri 1 Araç 2 Personelle toplam 70 ton su kullanarak yangına müdahele etmişlerdir. Fakat maalesef 2 yavrumuzu kurtaramamışlardır.

Amaçları kamuyu bilgilendirmek olan gazeteci arkadaşlarımız kurumumuza ulaştıklarında, araçların hangi saatte nereye ulaştığı konusunda bilgiler kendileriyle de paylaşılabilir durumdadır. Gerçekten uzak yapılan haberler gece gündüz demeden canlarını ortaya koyarak görev yapan itfaiye personellerimizi üzmektedir.

Bu vesile ile yangında hayatını kaybeden Merve Ve Sefa kardeşlerimize Allah'tan rahmet, uzun yıllardır tanıdığım Bekil Ailesine tekrar sabırlar diliyorum. Ayrıca olay anında yaralanan Alpagut Köyü İmamı Mustafa Alemdar, Dolayüz Köyü Muhtarı İsmail Yavuz ve Mudurnu Belediyemiz İtfaiye Amiri İsmail Karakan'a acil şifalar diliyorum. Saygılarımla."

1 yorum yapılmış

  • Fatih A.20 Temmuz 2020 - 11:40
    Aldın mı cevabını mahmut "ALAN"..
    %50 %50   (Toplam 2 oy kullanıldı.)

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.