11 Ağustos 2020
Gündem

BOLU'DAN AYASOFYA CAMİ'NE HEDİYE

.....................

BOLU'DAN AYASOFYA CAMİ'NE HEDİYE
23 Temmuz 2020

Alaaddin Yılmaz döneminde belediye bünyesinde kurulan ağaç işleri atölyesinde birçok esere imza atan görevli İsmail Şentürk, 2016-2018 yılları arasında 2 sene boyunca gece gündüz demeden iki buçuk metre boyunda hilye-i Şerif yapmıştı.

 

Bu eser Bolu belediyesi bünyesinde sergilenmiş ve birçok kişi talip olmuştu. Talipliler arasında bir iş insanı hilye-i Şerif için İsmail Şentürk'e 300 Bin Tl teklif etmişti. O dönem teklifi geri çeviren İsmail Şentürk Bolu Bakış Haber Gazetemize 2018 yılında verdiği röportajda, "Satmak gibi bir niyetim yok. Birgün Ayasofya açılırsa dünyada tek olan bu eseri oraya hediye etmek isterim" demişti.

 

Konu hakkında konuşan İsmail Şentürk, "Uzun süre emek verdim. Satın almak isteyen çok kişi oldu. Ben rüyamda gördüğüm üzere bu hilye-i Şerife'ye yaptım. Ayasofya camimiz açılırsa hediye edeceğim demiştim. ALLAH'a şükürler olsun bugünleri gördük. Bolu halk adına açılıştan sonra hediyemizi hediye edeceğiz." dedi.

2 yorum yapılmış

  • Semih Eser23 Temmuz 2020 - 12:25
    İsmail abi bu işe gönlünü vermiş olduğu için eserleri de muazzam olan biridir. Ticari olarak düşünen biri olsaydı yaptığı eserler zengin olmasına yeterdi. Allah razı olsun inşallah Ayasofya da hediyesine gereken önemi verirler her harfini her noktasını özenle yaptığına ben şahidim. Not: Bolu ve Türkiye olarak böyle sanatçıların değerini yaşarken bilmemiz onlardan ders almamız ve onlara gereken desteği vermemiz gerekiyor. Bildiğim kadarıyla yeni yönetimle bir
  • KERİM ERBAY23 Temmuz 2020 - 12:33
    Helal olsun abime ellerine sağlık Paranın hiç bir hükmü yoktur dedi Ve gönlünden geçeni yaptı

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.