11 Ağustos 2020
Gündem

AYASOFYA CAMİİ'NDE NAMAZ KILDILAR

Bugün açılışı yapılan Ayasofya camii'nde cuma namazına Bolu'dan 3 kişi katıldı.

AYASOFYA CAMİİ'NDE NAMAZ KILDILAR
24 Temmuz 2020

Ayasofya Camii, 86 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla kılınan Cuma namazıyla ibadete açıldı.

 

86 yıl sonra kılınan ilk Cuma namazına Tarım ve Orman Bakan yardımcısı ile Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü de katıldı.

 

DEVLET ERKANI KATILDI

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi, 86 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla kılınan Cuma namazıyla ibadete açıldı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Cuma hutbesini kılıç geleneğiyle okudu. Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi, 86 yıl aradan sonra kılınan Cuma namazıyla ibadete açıldı. İlk namaza Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, MHP Lideri Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile çok sayıda isim katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ilk namaz için kadınlar bölümünde yerini aldı. Vatandaşlar da Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde yıllar sonra kılınan ilk namaza yoğun ilgi gösterdi. Namaz öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kur’an-ı Kerim okudu, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş dua okudu. Ardından seneler sonra Ayasofya’da ilk Cuma namazı kılındı. Prof. Dr. Ali Erbaş, Cuma hutbesini kılıç geleneğiyle okudu.

 

METİN, KÜPÇÜ ve SEYİT ALİ YILMAZ KATILDI

Ayasofya’da 86 yıl sonra kılınan ilk Cuma namazına İlimizden, Tarım ve Orman Bakan yardımcısı Fatih Metin, Milletvekili Fehmi Küpçü ve genç iş adamı Seyit Ali Yılmaz katıldı.

 

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.