11 Ağustos 2020
Gündem

BOLUSPOR'U SEVEN HİÇ KİMSE BUNU YAPMAZ

Son günlerde Bolu'nun gündeminden düşmeyen Boluspor ve kulüp başkanı Necip Çarıkçı hakkında bazı açıklamalarda bulunan gazetemiz imtiyaz sahibi ve KGT Dernek Başkanı Mahmut Alan önemli noktalara değindi.

BOLUSPOR'U SEVEN HİÇ KİMSE BUNU YAPMAZ
26 Temmuz 2020

Boluspor kulüp başkanı Necip Çarıkcı Boluspor başkanlığını bırakacağını duyurmuştu. Bu açıklamanın ardından ise alacağına karşılık Boluspor'a temlik koydurduğunu beyan etmişti.

Bu beyanlar sonrası konu ile ilgili açıklamalarda bulunan KGT Dernek Başkanı Mahmut Alan, "Sayın Necip Çarıkcı Boluspor'a hizmet etmiş bir isimdir. Doğrusu yanlışı olmuştur ama neticede bugüne kadar başkanlık yapmış her isim gibi kendisinin de mutlaka bir katkısı olmuştur.

Geçtiğimiz yıllarda Boluspor'un büyük başarılara imza atmasını sağlamış bir isimdir. Fakat son döneminde Boluspor'u ; Bolu halkının ve taraftarın istediği noktaya getirememiştir. Bunların hepsi tartışılır eleştirilir.  Necip Çarıkcı başkan olarak geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak alacağıma temlik koydurdum dedi.

Ben bu açıklamalar sonrasında bazı araştırmalar yaptım. Necip başkan alacağını FİBA Banktan tahsil etmiş. Bu sayın Çarıkcı’ya yakışmadı. Neden derseniz, Boluspor kulüp başkanı olan herkes kendi döneminde para harcar ve başkanlığı bıraktıktan sonra alacağını tahsil eder. Bu tahsilat kulübe zarar vermeden yapılabilir. Sayın Çarıkcı, alacaklarını tahsil etmek için bir gün dahi beklemeden kulüp başkanlığını bırakmadan kredi çekiyor. Bu kredinin faizi de kulübe kalmış oluyor. Halbuki birazcık beklese zaten her kulübe İDDİA ve TFF'den 10 ila 12 milyon civarında ödenek geliyor. Bu gelen paraya temlik konulsa alacağını zaten para gelince alacak. Neden kredi çekerek faizini yeni yönetime ve kulübe bırakıyorsun ki ? Bu mudur sayın Çarıkcı’nın Boluspor sevdası ? Kırmızı Beyaz aşkı ? Yakışmadı bu hareket.

Sayın Çarıkcı , kulübü 4 yıl önce ne kadar borçla aldı? Şimdi borç ne kadar ? Aradaki fark nerden kaynaklanıyor?  

İşadamı Oktay Ercan milyon dolarlar üzerinde Boluspor’a yardım ettim diyor , bu paralar nerede ?

Ve hatta 4 yıl önce yayıncı kuruluş TRT idi daha sonra bein tv aldı ve gelirler 3 katına çıktı. Sayın Çarıkcı bu paralar nereye harcandı ?

Belediye başkanı Tanju Özcan, geçen sene yapılan  en son kongrede 15-20 milyon Boluspor borcunun abartılmaması gerektiğini çok önemli bir para olmadığını belirtmişti. Şimdi elini taşın altına soksun ve yeni gelen yönetime bu borcu bırakmasın. Kendi beyanlarında ekonomik anlamda Türkiye'nin en başarılı başkanı olduğunu söylüyor. Boluspor sevgisini ve başarılı bir belediye başkanı olduğunu kanıtlamak için bundan daha iyi bir fırsat olamaz. Buyursun kulüpte burada kendisi de burada. İcraat yaparsa halkın sevgisini kazanır, yapmazsa her zamanki gibi siyasi bir davranış olarak tarihe not düşer. Lafla icraatı herkes yapıyor. Taraftar karşılıksız gece gündüz demeden Boluspor için elinden geleni yaparken birileri Boluspor'u ticaret veya şov alanı olarak kullanmamalı." dedi.

1 yorum yapılmış

  • Koca Bolulu 26 Temmuz 2020 - 18:28
    Adamsın mahmut şimdiye kadar yüreksiz kaypak menfaat düşkünü olduklarına inandığım kalem sahipleri nin Herşeyi bilipte yazmadığı Doğruları dümdüz anlaşılır şekilde yazmışsın.
    %72 %28   (Toplam 7 oy kullanıldı.)

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.