20 Ocak 2021
Gündem

BOLU'DA KORONA TAVAN YAPTI

.............................

BOLU'DA KORONA TAVAN YAPTI
18 Ağustos 2020

Bolu’da son bir ay içerisinde koronavirüs rakamları tırmanışa geçerken, günlük yaklaşık olarak 100 vakaya rastlanması endişe yarattı. Filyasyon ekipleri köy köy mahalle mahalle gezerek vakalara ulaşırken, hastanelerin COVİD-19 servisleri ile yoğun bakım ünitelerindeki doluluk endişe yaratıyor. 

Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte koronavirüs vakalarının arttığı Bolu’da özellikle son bir ay içerisinde tırmanışa geçen pozitif hasta sayısı kentte korku yaratıyor. Hastalığı ilerleyen kişiler hastanelerde tedavi altına alınırken testleri pozitif çıkan ve temaslı olan kişilerde evlerinde karantinaya alındılar. İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı filyasyon ekipleri gece gündüz mesai yaparak vakalara ulaşırken durumları ağırlaşan hastaların da hastanelere sevklerini sağlıyor. Bolu’da günlük yaklaşık olarak 100 vakaya rastlanırken ortaya çıkan tablonun Mart ve Nisan aylarındaki rakamlardan çok fazla olması dikkat çekiyor.

BOLU’DA KARANTİNA UYGULAMASI HENÜZ BAŞLAMADI

Ülke genelinde artan koronavirüs vakaları nedeniyle farklı kentlerde karantina tedbirleri alınırken, Bolu’da şu ana kadar herhangi bir mahalle veya köyde karantina uygulanmadı. İl Sağlık Müdürü Muhammet Emin Demirkol, sosyal medya hesabından gece gündüz büyük fedakarlıkla görev yapan sağlık çalışanları için, ‘Gece-gündüz demeden fedakârca çalışan tüm sağlık çalışanlarımız ile gurur duyuyoruz. Hep birlikte başaracağız.’ paylaşımında bulundu.

 

 

kaynak: Özgür Bolu 

4 yorum yapılmış

 • Coskun 18 Ağustos 2020 - 23:11
  Once kafelerdeki masa aralarina sinir koyun gidin butun kafeler dolu yanyana mesafe yok tum virus burdan balasiyor ayrica karantinada olanlari disari cikarmayin markete bile sonra virus cogaldi la bi yurun gidin tedbiri alim once
  %100   (Toplam 1 oy kullanıldı.)
 • kımıl18 Ağustos 2020 - 23:18
  Belediyenin hiç bir önlemine rastlamadım Düzce den örnek alsınlar
  %100   (Toplam 1 oy kullanıldı.)
 • Muhittin18 Ağustos 2020 - 19:59
  İyi güzel de sayın büyüklerim ve yetkililer neden harekete geçmiyor bir önlem almıyor almıyacaklarmı veya aldılarmı saygılar.
  %67 %33   (Toplam 3 oy kullanıldı.)
 • Sıradan biri 18 Ağustos 2020 - 20:10
  Uzun zamandır takip ediyorum ve bunu belediye yetkililerine de foto lu olarak bildirdim pazar yerlerine uzun zamandır dışarıdan esnaf alınmıyor fakat bazı düzceden Adapazarı dan hala gelen esnaflar var buradan akrabasının adresini gösterip boluluyum diye tezgah kuruyorlar ve bu esnaflar dökme ucuz mal sattıgı için sabahtan akşama kadar millet birbir üstünde tıklım tıklım alışveriş yapıyor boluda bu virüs bitmezzzz
  %80 %20   (Toplam 5 oy kullanıldı.)

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.