26 Kasım 2020
Gündem

VİDEO HABER.... 5 KÖPEK ANİDEN SALDIRDI...

Bolu’da, evine giderken 5 köpeğin saldırısına uğrayan Ali Murat Karakaya (62), şans eseri olay yerinden geçen bir vatandaşın aracını köpeklerin üzerine sürmesi sonucu kurtuldu.

28 Ekim 2020

Olay, geçtiğimiz hafta merkeze bağlı Pirahmetler köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, emekli öğretmen olan ve köyde bahçe işleriyle uğraşan Ali Murat Karakaya (62), akşam namazı sonrası evine gittiği sırada komşusu Ş.C.’ye ait 5 köpeğin saldırısına uğradı. Köpeklerin saldırısına karşı kendisini savunmaya çalışan Karakaya, kaçmak istediği sırada yere düştü. Yere düştükten sonra da köpeklerin saldırısına uğramaya devam eden yaşlı adam, olay yerinden aracıyla geçen bir vatandaş sayesinde ufak sıyrıklarla kurtuldu. Olayın şokunu uzun süre atlatamayan Karakaya, köpeklerin köyden alınması için Bolu Belediyesi’ne şikayette bulundu.

“Çok bağırdım sesim kısıldı”

Köpeklerin saldırısı sırasında yardım istemek için çok bağırdığı için sesi kısıldığını söyleyen Ali Murat Karakaya, “Burada bahçe işlerimle uğraşıyorum. O gün akşam çarşıda oturuyorduk. Akşam namazı için camiye geldim. Cami çıkışında bahçemin önüne geldiğimde köpekler karşıdan fırladı ve aniden 4-5 köpek üzerime saldırdı. Çok bağırdım sesim kısıldı. Tekmeyle kendimi savundum ama en sonunda yere yıkıldım. Köpekler hücum ederken yukarından bir araç geldi. Olayı farketmiş. Geldiğinde aracı köpeklerin üzerine doğru sürdü. Eğer o olmasaydı köpekler beni parçalayacaktı. Köpek sahipleri köpeklerine sahip çıkmadıkları gibi “bizim köpeğimiz saldırmaz” dediler. Ben aşağıdaki bahçeme gittim köpekler tekrar saldırmasın diye elime çapa aldım. Köpek sahibine, “Şükrü köpeklerine sahip çık. Bak bana böyle saldırdılar” dedim. “Yok abi bemim köpeklerim saldırmaz” dedi. En sonıunda ben de sinirlenerek “ben mi köpeklerine saldırdım? Köpeklerin bana saldırdı görmedin mi?” dedim. “Ben de seni şikayet ederim” dedim. Galiba biraz daha ileri giderek, “sahip çıkmazsan bunları öldürürüm” dedim. Belediyeye sözlü şikayette bulundum. Gelip bakacaklardı ama bakmadılar” dedi.

“Sinirimi atarken gözlerimden yaş geliyor”

Köpeklerin saldırısı sırasında çok korktuğunu belirten Karakaya, “4-5 tane köpek saldırınca çok korktum. Hala daha sinirleniyorum ve sinirimi atarken gözlerimden yaş geliyor. Araç gelmeseydi muhtemelen vücudumda 25-30 dikiş görürdük. Yada kuvvetli bir darbe alırdık. Belki de öldürürlerdi. Çok bağırdım ama yetişen olmadı. Hatta köyün imamı camiden çıkarken görmüş, bana da saldırırlar diye sopa bulmaya gitmiş. O sırada araç geldi. Kurtardı beni” şeklinde konuştu.

4 yorum yapılmış

 • Misafir29 Ekim 2020 - 18:34
  Yaşamken ve Kılıçarslan mah. de de aynı tehlike var. Başıboş onlarca köpek tehlike oluşturyor. Belediyeye haber verilmesine rağmen halen bir önlem alınmadı. Yakında bu bölgedende benzer bir haber yaparsınız. Bizden uyarması..
 • Bolulu 29 Ekim 2020 - 21:16
  Bu köpek sahiplerinin akli dengesi yerinde değil tedavi görmesi gerek köpekleri köy meydanına salıp köy halkına eziyet sayın köy muhtarıda kulakları tıkayıp kış uykusunda
 • Kürşat30 Ekim 2020 - 22:11
  Ne zaman ordan geçsem köpekler meydanda şükrü cihan görmezden duymazdan gelir ķışin vay bu köylünün haline burası köy içi yaşlısı var çocuklar var bakamıyyorsan getirme kardeşim çok yazik insanlara namazdan çıkan adamın haline bak o adama orda birşey olsa hiçmı utanmıyacan gerçi utanmaolsa iki ay önceside haberlerde çıkmazdı
 • Halil31 Ekim 2020 - 19:43
  Murat beye çok geçmiş olsun insan kapı komşusun nerde ise ölümüne sepep olacakmış çok ayıp insanlık nerde insan olan bunu yaparmı poroblemli aile belliki köy halkını hiçe sayıp iki ay önceside haberde idi köyde sevilmez yayladan bile ağrasif olduğu için kovulmuş eşı desen diller destan

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.