22 Haziran 2021
Gündem

MERAL AKŞENER'E "ZEVZEK" TEPKİSİ

Bolu’nun 31 Mart seçimlerinden sonra Bolu Belediyesi’nde danışman olarak göreve başlamasıyla tanıdığı Reşat Şahin Öztürk, katıldığı bir televizyon programında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında sert eleştirilerde bulundu.

11 Nisan 2021

Bolu’nun 31 Mart seçimlerinden sonra Bolu Belediyesi’nde danışman olarak göreve başlamasıyla tanıdığı Reşat Şahin Öztürk, katıldığı bir televizyon programında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında sert eleştirilerde bulundu. Meral Akşener’in bildiri yayınlayan amirallerle ilgili yaptığı “ZEVZEK” açıklamasına karşı tutum alan Öztürk’ün söyledikleri İYİ Partilileri kızdıracak cinsten oldu. 

“Zevzek olan Meral hanım”

Reşat Şahin Öztürk, sunucunun amirallerle ilgili sorusunu cevap olarak, “Bir kere o zevzek kelimesi doğru. Katılıyorum. Yalnız zevzek olan amiraller değil Meral hanım. Bir siyasi parti genel başkanına bu ülkeye hayatını adamış insanlara karşı zevzek açıklaması yapması hiç hoş karşılanan bir durum değil. Bir kere hanımefendiliğine yakışmaz. Meral hanımda gördüğüm sıkıntı; Meral hanım kadın bir siyasetçi ama erkek gibi olmaya çalışan kadın siyasetçi. Bu tavrını doğru bulmuyorum. Bir hanımefendinin bu ülkenin amiralleri hakkında bu tarz bir açıklamayı ‘sırf aman üzerimize kisve yapışmasın’ demek uğruna kullanması ben doğru bulmuyorum” dedi. 

“Ben bunları yemiyorum”

Meral Akşener’in Fetullah Gülen hakkında aynı açıklamaları yapmadığını iddia eden Öztürk, “Meral hanım bu amirallerle ilgili yaptığı zevzek açıklamasını neden Fetullah Gülen bu ülkede ahkam keserken yapmadı? Bunu hiç düşündünüz mü? Zevzek Fetullah Gülen dedi mi hiç? Türkçe Olimpiyatlarına katılan Meral hanım bugün başımıza Atatürkçü olmuş. Ben bunları yemiyorum” ifadelerini kullandı. 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.