22 Haziran 2021
Gündem

8 BİN SAAT NEREDE?

Bolu Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı 1. Oturumunda Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, dijital saatler ile ilgili konuşarak, “100 liralık da su almış, inşaat bitmiş. Bir inşaat 100 liralık su ile biter mi? Bunların üzerine gideceğim, kim olursa olsun kamuoyuna açıklayacağım” dedi.

8 BİN SAAT NEREDE?
3 Haziran 2021

Dijital su saatlerinin kaçak kullanıma açık olduğunu ifade eden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, önemli açıklamalarda bulundu. Bolu Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı 1. Oturumunda konuşan Başkan Özcan, 8 bin saatin kayıp olduğunu belirterek, bazı müteahhitlerin bu saatlerin üzerinden su kaçakçılığı yaptığını açıkladı.

“DİJİTAL DEDİĞİNİZ O AKILLI SAYAÇLARIN APTALLIĞI YÜZÜNDEN VATANDAŞ FAZLA SU KULLANMIŞ”

Başkan Özcan, “8 bine yakın saat kayıp, saat. 10 bin 703 kişi, bir yıldır Belediye’mizden su almamış.  Bir yıldır, 10 bin 703 kişi. Siz hala dijital saatleri savunmaya devam edin. Kardeşim kim gidiyor. Allah’ını severseniz, bin liralık, bin 500 liralık tek kalemde su alıyor? Soruyorum şu meclise. 200 lira alıyor, 100 lira alıyor. 10 bin 703 kişi diyorum, abone bir senedir Belediye’den su almamış. Sizin hala dijital dediğiniz o akıllı sayaçların aptallığı yüzünden vatandaş fazla su kullanmış. Görüyoruz şimdi sicili, yansıyor mecburen. 8 bin tane sayaç, nasıl olmuş bazıları ben size anlatayım. Araştırıyorum. Hepsinin sonuçlarını paylaşacağım. Şimdi bir müteahhit. ‘A müteahhitti.’ Gelmiş şantiye aboneliği almış, vatandaş adına almış, mal sahibi adına almış. Mal sahibi kendisiyle kendi adına almış.  100 liralık da su almış, inşaat bitmiş, iskânını vermişiz. 100 liradan başka su almamış. 8 bin tane saat kayıp derken… Peki, kardeşim dijital saat ya bu, mekanik olsa bir ayda öğrenirsin sıkıntıları. Saatini getirmemiş. Biz de hiç nerede senin saatin kardeşim, 100 liralık su ile koca inşaatı nasıl bitirdin dememişiz” ifadelerini kullandı.

“BİR İNŞAAT 100 LİRALIK SU İLE BİTER Mİ?”

Özcan, “Bir tane kablosunu kopart, çalışmaya harıl harıl devam ediyor. Bu bir, 8 bin tane sayaç yok ortada. Bu sayaçlardan milyonlarca lira zararımız var arkadaşlar. Bir inşaat 100 liralık su ile biter mi? Ne yapacak iki yolu var ya saati bozacak kaçak su kullanacak ya da artezyenden çekecek değil mi?  Artezyenden çekersen de atık su bedeli ödersin, o da kaçak su. Dolayısıyla bunların üzerine gideceğim, kim olursa olsun kamuoyuna açıklayacağım” şeklinde konuştu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.