29 Kasım 2021
Gündem

MUHALEFET LİDERLERİ BUNA ÇOK KIZACAK...

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, siyasi parti genel başkanlarına çağrıda bulunarak, “Parlamenter sisteme dönme konusunda muhalefet samimi ise hiçbir siyasal parti genel başkanı cumhurbaşkanı adayı olmamalıdır” dedi.

MUHALEFET LİDERLERİ BUNA ÇOK KIZACAK...
21 Kasım 2021

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Millet İttifakı'nın dile getirdiği parlamenter sisteme dönüş söylemleriyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Özcan açıklamasında, “Erdoğan döneminin sona ereceği artık netleşmiştir. Şayet parlamenter sisteme dönme konusunda muhalefet samimi ise hiçbir siyasal parti genel başkanı cumhurbaşkanı adayı olmamalıdır. Zira siyasi parti genel başkanları parlamenter sistemlerin doğal başbakan adaylarıdır. Parti genel başkanlarının bu ucube sistemde cumhurbaşkanı adayı olmaları ve seçilmelerinin, sistemi kalıcı hale getirebileceğinden kaygılıyım” dedi.

Cumhurbaşkanı yardımcılığı önerdi

Siyasi parti liderlerine cumhurbaşkanı yardımcılığı önerisinde bulunan Özcan, “Parlamenter sisteme dönene kadar parti genel başkanları, bakanların kendilerine bağlı olacağı kuvvetli cumhurbaşkanı yardımcısı olmaları en doğru seçenek olacak. Böylelikle güçlü cumhurbaşkanı yardımcısı siyasi parti genel başkanları, denge-denetim mekanizmasını işletilmesini sağlamanın yanı sıra, parlamenter sisteme dönüş garantisinin sigortası da olacaktır. Bunların yazmamın sebebi, bu ülkeyi çok seven, milletinin menfaatlerini her zaman her şeyin üstünde tutan, 4 dönem milletvekilliği yapan, halen de belediye başkanlığı koltuğunda oturan sorumluluk duyan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak torunlarımın gözlerine pişmanlıkla bakmamak içindir” ifadelerini kullandı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.