29 Kasım 2021
Gündem

YERLİ AŞIDA 100'ÜNCÜ GÖNÜLLÜ AŞI OLDU

Bolu’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  aşısı TURKOVAC'ın Faz-3 çalışmaları kapsamında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 100. gönüllüye aşısı uygulandı.

YERLİ AŞIDA 100'ÜNCÜ GÖNÜLLÜ AŞI OLDU
22 Kasım 2021

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ile Sağlık Bakanlığı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) iş birliğiyle geliştirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı “TURKOVAC“, faz-3 çalışmaları kapsamında, belirlenen kentlerde 14 Ekim itibarıyla gönüllülere yapılmaya başlandı. Ülke genelinde devam eden faz-3 çalışmalarında bir çok vatandaş gönüllü olarak katılım sağlayarak yerli ve milli aşıya destek veriyor.

Türkiye genelinde 1000’inci gönüllü alımı Bolu Abant İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Turkovac Aşı Merkezinde geçtiğimiz haftalarda yapılmıştı. Son olarak ise Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Kovid-19 Aşı Uygulama Merkezi'ne gelen ve ismi açıklanmayan bir erkeğe 100. gönüllü olarak 3. doz hatırlatma uygulaması TURKOVAC yapıldı. 

Öte yandan, Yerli ve milli aşı TURKOVAC faz-3 çalışmaları kapsamında belirlenen şartları sağlayan vatandaşlarda gönüllü olmaya davet edilirken, Sinovac veya koronavac aşısını iki doz yaptırmış, üzerinden 90 gün geçmiş ya da 270 günü geçmemiş olan 18 ile 60 yaş arası bireylere gönüllü oldukları takdirde TURKOVAC aşısı uygulanıyor. 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.