10 Temmuz 2020
Yazarlar

ÖZCAN hdpkk İl başkanı'nı KOVMUŞ...GÜLELİM Mİ? AĞLIYALIM MI? ŞAŞIRDIK...NEDEN Mİ? OKUYUN

mahmut alan

ÖZCAN hdpkk İl başkanı'nı KOVMUŞ...GÜLELİM Mİ? AĞLIYALIM MI? ŞAŞIRDIK...NEDEN Mİ? OKUYUN
16 Şubat 2020

Bolu belediye başkanı Tanju Özcan bugün turizm müdürlüğünde bulunan tiyatro salonunda gerçekleştirilen CHP il başkanlığı kongresine katılan hdpkk Bolu il başkanını kovmuş. Güleyim mi ağlayayım mı bilemedim.

***

İnsanın ilk duyduğunda muhteşem hoşuna giden bu hareketi yapan Tanju Özcan olunca insan bir frene basıyor. Neden mi? Şöyle bir karnesine bakalım Tanju Özcan'ın.

***

Bolu tarihinde 2013'e kadar ne CHP ne diğer partilerle terörün siyasi uzantıları Bolu sokaklarında yürümemiş, birlikte miting yapmamış, katil devlet sloganları atmamış ve halkın tepkisini hiç bu kadar çekmemişti. Şu an ki CHP yönetiminin başa gelmesi ile Bolu'da hdpkk resmen birlikte hareket etti. Siyaset ustalık isteyen bir iş. Tanju Özcan siyaseti çok iyi öğrenmiş. En iyi yaptığın şey siyaset. Bir dediği bir dediğini tutmuyor.

***

Bolu'da, mevcut CHP il başkanı Kazım Karsu ve merkez ilçe kadın kolları başkanı Gülden Şahin önderliğinde, Eğitim-Sen ile birlikte uzunca bir süre hdpkk il baskanı ile omuz omuza sloganlar atıldı devletimize karşı. Tanju Özcan hdp'ye karşı söylemlerde bulunsa da maalesef icraatta bunları partisi'nden bir türlü temizlemedi. Hatta bırakın temizlemeyi destek çıktı. En son örneği ise CHP il başkanlığı ve CHP merkez ilçe kadın kolları başkanlığı adaylarını desteklemesi oldu. Hani hdpkk'ya karşıydı başkan Özcan. Samimi olun demekten yoruldum fakat anlamamakta ısrar ediyorlar.

***

Muharrem İnce cumhurbaşkanlığı adaylığında "apo'nun heykelini dikeceğiz" diyen etekli terör örgütü pkk'nın kuklası olan Selahattin Demirtaş'ı ziyarete giderken yanına Tanju Özcan almıştı. Tanju özcan'a bu ziyareti sorduğumuzda, "ben otelde bekledim gitmedim" dedi. Günahı boynuna. Canlı yayında bu şekilde ifade etti. Önceki icraatlarına bakınca pek inanası gelmiyor insanın.

***

7 Haziran seçimlerinde Eğitim-Sen'i terör destekçisi ilan ederek dava açacağını söyledi fakat bu da tüm yaptığı her şey gibi sadece gazete sayfalarında manşet olarak kaldı. Bu söyleminden hemen sonra biber gazı yediğinde hastaneye ziyarete gelen eğitim-sen ile birlikte fotoğraf verdi. Bitti mi? Tabiki hayır. Daha sonra 31 Mart seçimlerinde kendisinin terör destekçisi demiş olduğu STK'ları ziyaret ederek Bolu halkından gizli görüşmeler yaptı. Bu STK'lar seçimi kazanırsan Bizim sayemizde de kazandın demek için kendi sayfalarından fotoğrafı paylaşınca gizli ziyaretler ortaya çıktı. İnanmayan araştırabilir. Zaten yazımın altına da fotoğrafları koyacağım.

***

CHP il örgütü Tanju Özcan milletvekili iken hdpkk'nın tüm mitinglerine katılarak en ön sıralarda yer aldılar. Bolu'da hdpkk ve CHP flamaları yan yana coşkulu görüntüler verdiler. Daha unutmadık o günleri. Çözüm sürecine en sert tepki vermiş birisi olarak şunu da söylemeden geçmeyeyim. AK parti hdpkk ile görüştüğünde halkın tepkisini dikkate aldı ve bir daha görüşmedi fakat o dönemler hdpkk'ya hain diyen CHP, AK Parti'nin çözüm sürecini bitirmesi ile hdpkk ile bırakın görüşmeyi neredeyse nikah kıydılar.

***

Yaz yaz bitmez. Tanju Özcan'ın partisi belli, icraatları ortada. Tanju Özcan'ın halkın gözünde samimi bulunması için ilk başta partisi'nden istifa etmesi gerekir. Hadi diyelim onu yapacak cesareti yok. En azından Bolu'daki CHP örgütü içinde bulunan hdpkk'yı açıkça destekleyen üyeleri temizlemesi gerekir. Benimki sadece temenni. Çünkü halen daha parti'deki terör sempatizanılarını temizlemediği aşikar.

***

Bugün hdpkk Bolu il başkanını kovan Tanju Özcan'ın sormak lazım. Senin desteklediğin ve başkan olmalarını sağladığın şu andaki il başkanın ve merkez ilçe kadın kolları başkanın kanarya sever derneği ile mi yürümüşler bu sokaklarda? veya 31 Mart seçimlerinde 4 bin oyu bulunan hdp'nın 200'e düşen oyunundan arta kalan 3 bin 800 oyu kim almış?

***

Geçmişteki icraatlarına bakınca, bugün TİYATRO salonunda kovduğu hdpkk il başkanı ile yakında tekrar bir araya geleceğiniz kesin. Samimi olun canımızı yiyin. Tiyatro salonlarında Bolu halkına rol kesmeyiniz. İcraat yapın ki arkanızda durayım. Bak geçmişte TBMM'de kürsüden hdpkk'lılara salladıktan sonra Hasip Kaplan denen zevatın tehditlerinden korkunca ÜLKÜCÜLERE sığındığınız gibi tekrar gelirseniz kapımızı açarız. Ama samimi olun. Tiyatroya gerek yok....

10 yorum yapılmış

 • Mert Aydın25 Mart 2020 - 21:25
  Ülkede kanunlar var onların uygulayıcısı savcılar hakimler var,hdp suçlu ise devlet geregini yapar,neden hdp yle vatandaş bireysel mücadele etsin.kızdıgımız o parti mecliste ve hazineden yardım alıyor.
 • Raşit GÖREN 4 Nisan 2020 - 16:02
  hdp lie ilgili habeer yapılırmı ? bu mu birbirimize destek .
 • Recep kara10 Nisan 2020 - 18:16
  Gercekte Türkiye ye bagli olana lagımız yok
 • Bolum2 Mayıs 2020 - 02:58
  Mükemmel tespitler, kaleminiz dert görmesin.
 • Hakan turhan20 Mayıs 2020 - 19:10
  Haburdan giren teroristlerle ilgili de bi haber yapında ilkeli tarafsız haber anlayışınıza inanalım. Siwan perver falan. Pkk'nin nasıl silah yığınağı yaptığını o zamanlar. He ?
 • Murat Ateş10 Haziran 2020 - 18:01
  Mahmut davul zurna ile inenleride haber yapsana hakan beyin dediği gibi niye sadece chp yi dile dolama gereği duyuyorsun sende haklısın senin liderinde belli değil ya
 • Mahmut alan10 Haziran 2020 - 18:10
  Habur rezaletinde biz tepki gosterdigimiz icin yargilanirken siz ak parti meclis uyelerinin kicinda geziyordunuz. Partizan deyyuslardan olmadik. Pkk ile kol kola yuruyup bize hesap sormaya kalkknca komik oluyorsunuz
 • Sercan Durukan13 Haziran 2020 - 04:22
  İyi hoşsun abi vatanseverligine bir şey demem bazen Türkiye siyasetinde kalıplaşmış argümanları Boluya yansıtmaya çalışıyorsun. Burda yemez. Sende biliyorsun ki teröre terör demeyenlerle Tanju başkanın yolu olmadı olmaz. Çizgisi bellidir. Tanju başkanın vatanseverligini bilmeyen var mı. Unutulan Bolumuzda hiçbir seçimde göremediğimiz Başta Cumhurbaskanimiz Tayyip Erdoğan, Süleyman soylu, bütün akp bakanlar bürokratlar geldi Tanju başkan yenilmedi.++
 • Sercan Durukan13 Haziran 2020 - 04:31
  ++ Bütün akp kadrosunu yenen Tanju başkan .Bir daha ki seçim Süleyman soylu Bolu'dan aday olsa kazanamaz o derece. Tanju başkan uzun yıllar o koltukta adaletli hakkaniyetle Boluyu yönetir. Bence Tanju başkanımıza köstek değil ,destek olmak doğrusu. Türkiye siyaseti burda sökmez. Herkes birbirini tanır. Kendi aile içimizden farklı düşünenler çıkabilir. Herkes herkesin ruhunu bilir. Sokağa çıkdigimizda yüzümüze bakarız . Allah'a emanet ol. Selamün aleyküm
 • Ali16 Haziran 2020 - 11:14
  Valla dedikleri doğru hdp pkk kahrolsun analarımızı ağlatanlar aksini söyleyen hdp pkk destekleyen herkesin niyeti bellidir tanju özcan sadece boluda kalıplaşmıs kadroyu bozdu ihaleler felan artık belediyenın parası belirli kişilere gitmeyecez iki kepçe alan herkes zamanında belediyeden zengin olmus ama inanmıyorum 1 seneyi geçti verdiği seçim vaatlerinden 1 ini yaptı herhalde o da su paraları için baskada bisey yapamazlar boluyu geliştiremezler kahrolsun pkk hdp

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

 

Yazarın diğer yazıları